Predavanje "FAKE ≠ FACT"
Autor: SINIŠA NOVAKOVIĆ, 10. 4. 2019.

U srijedu (10. 4.) podovom 2. dana medijske pismenosti (koji se održavaju od 8. 4. do 12. 4.) u našoj je školi školska knjižničarka Angelina Bijelić održala predavanje pod nazivnom "FAKE ≠ FACT".

Predavanje je održano pod satom razredne zajednice 3. F razreda, a obuhvatilo je osvještavanje kritičkog vrednovanja izvora informacija, medijsko i informacijsko opismenjavanje u vidu razvijanja sposobnosti razlučivanja pouzdanih od nepouzdanih informacija upoznavajući različite tehnike i modele propagande. Učenici su se upoznali s različitim vrstama i tehnikama propagande te osvijestili prisutnost i utjecaj nepouzdanih, netočnih i iskrivljenih vijesti te naučili koliko je važno provjeriti informacije kojima smo svakodnevno izloženi, osobito na društvenim mrežama i mrežnim stranicama.

Raspored događanja 2. dana medijske pismenosti možete pratiti na: https://www.medijskapismenost.hr/dani-medijske-pismenosti-2019-raspored-dogadanja/.

tekst i fotke: školska knjižničarka Angelina Bijelić