Mjesec borbe protiv ovisnosti
Autor: Siniša Novaković, 24. 11. 2017.

23. studenog 2017. u Elektrotehničkoj i ekonomskoj školi obilježen je jedan od događaja u sklopu  Mjeseca borbe protiv ovisnosti. Voditeljice programa bile su Valerija Videc i Leonarda Lukačević, učenice 3.k razreda. Voditeljice su na samom početku druženja predstavile raspored aktivnosti te naše goste osnovnih i srednjih škola i njihove mentore.

Sa svojim radovima predstavljeni su:  Industrijsko-obrtnička škola Nova Gradiška koju su predstavljali Mateja Ramač, Manuela Strinavić, Kristina Barešić i Karolina Jureković, Gimnazija Nova Gradiška s predstavnicama Lorom Krnjajić, Laurom Barišić, Mirnom Jurčević Čeranić i Kristinom Čalušić. Osim njih, predstavile su se i četiri osnovne škole: OŠ „Mato Lovrak“ s predstavnicama Anom Jurković, Ninom Barbarić, Dorom Severinac i Robertom Pintarić, OŠ Ljudevita Gaja koju su predstavile Rebeka Todorović, Filipa Sigurnjak, Nives Dragičević, Marija Pejić, Petra Katičić, Lana Dragić , Ema Hace, Marta Franješević, Tea Mijatović, Mia Babić i Hana Mital, OŠ Ante Starčević iz Rešetara koju su predstavile Julijana Lukačić, Toni Ruškan i Ivano Došlić. Iz osnovne škole Dragalić predstavnici su bili Lorena Jukić, Tihana Franješević i Sara Cica. Naravno, u izložbi su sudjelovali i učenici Elektrotehničke i ekonomske škole, a predstavili su nas Martina Štefanac i Filip Wirth.

Za kraj smo čuli predavanje doktora Siniše Zovka koji je govorio o ovisnosti i opasnostima te o pojavi sintetskih droga i iskustvu u radu s ovisnicima.

Tekst i fotografija: Valentina Ivanišević, Martina Jelić, Josipa Cindrić