12. dani tehničke kulture, 6.12.2014.
Autor: Mira Linjaković, 8. 12. 2014.

12. izložbe radova „Dani tehničke" kulture povodom Dana grada.

Dana 6.12.2014. u OŠ Ljudevita Gaja Nova Gradiška, organizirana je izložba "Dani tehniček kulture"

I ove godine kao i prethodnih jedanaest skupili su se na jednom mjestu svi  oni koji vole tehniku, bave se elektronikom i izrađuju nešto za svoju dušu. Prigoda je to da svi oni pokažu svoje radove, razmjene iskustva i druže se međusobno. Posebnost ovakvih susreta je između ostalog i u tome da su zajedno učenici osnovnih i srednjih škola i članovi udruga, odrasli i stariji ljudi. Svi oni dijele istu ljubav prema tehnici  i imaju zajedničke teme. Učenici i nastavnici iz naše škole, također su izložili svoje radove i predstavili našu školu na ovoj tradicionalnoj izložbi. Učenici: Luka Volarić, Luka Ruškan, Petar i  Jakov Đurić i Hrvoje Đaković , sa svojim metorima Borisom Grgićem i Krunoslavom Cvitkovićem, pokazali su čime se trenutno bave u okviru arduino radionica. Na fotografijama su vidljivi njihovi zanimljvi radovi.

OŠ "Ljudevita Gaja"bila je ove godine domaćin 12. izložbe radova „Dani tehničke kulture“ koja se svake godine organizira povodom Dana grada.

Izložbu je otvorio predsjednik Zajednice tehničke kulture Nova Gradiška Slavko Podgornjak koji je pozdravio sve okupljene, učenike i škole koji su izložili svoje radove. Škola domaćin je također sudjelovala u ovoj izložbi. Svojom inovativnošću i originalnošću pokazali su da se možemo pouzdati u mlade snage i da i u našem gradu postoje zaljubljenici u tehniku.

"Izložbe su počele 2003. u prostoru obrtne komore. Htjeli smo pokazati našem gradu što mi radimo tijekom godine, iz tih razloga izložba i je krajem godine te povodom Dana grada.", istaknuo je predsjednik Zajednice tehničke kulture Slavko Podgornjak prilikom otvorenja izložbe na kojoj je u ime Grada nazočila dogradonačelnica Ljiljana Lukačević te ravnateljica osnovne škole koja je bila današnji domaćin izložbe prof. Helena Kudra.

Ostale slike sa izložbe pogledajte OVDJE