« Svibanj 2024 »

„Moja poduzetnička priča CROCCANTINO“ – poduzetnica Marija Antunović
Autor: Siniša Novaković, 13. 11. 2023.

Globalni tjedan poduzetništva je svjetska inicijativa sa svrhom promicanja poduzetništva i poduzetničkog načina razmišljanja kod mladih, ali i ostalih dobnih skupina. Održava se svake godine u cijelom svijetu u mjesecu studenom. Naša škole obilježava GEW od 2010. godine. Svake godine nastojimo raznim aktivnostima približiti učenicima stvarni svijet poduzetništva.

Ovogodišnji Tjedan započeli smo vrlo inspirativnom i zanimljivom poduzetničkom pričom. Marija Antunović, ponosna vlasnica, poduzetnica, kreativka brenda CROCCANTINO predstavila je svoju poduzetničku ideju online, putem video poziva, učenicima trećeg i četvrtog razreda smjer komercijalist.

Croccantino sladoled je tradicionalno ručno rađen pelješki slatkiš koji nosi oznaku kvalitete "Hrvatski otočni proizvod". Sladoled Croccantino odnio je titulu najboljeg u već dobro poznatom projektu Startaj Hrvatska 2022.godine. Uspješan je to medijski projekt koji su pokrenuli SPAR i Nova TV. Projekt je pokrenut kako bi inovativnim hrvatskim poduzetnicima i startupovima SPAR Hrvatska i Nova TV pomogli u plasmanu njihovih proizvoda na police velikog trgovačkog lanca.

Na samom kraju današnjeg ugodnog druženja, nakon pitanja koja su učenici postavili gospođi Mariji, ona im se obratila s nekoliko savjeta.

„ Svaki dan napravi nešto što će biti u službi toga da se pojavi ideja, želja ili projekt realizira.“

„ Sve oko mene se mijenja, a ja moram biti ili nositelj promjene i stvarati promjenu koja mi odgovara i stvarati okruženje za rast i razvoj, jer za sreću sam odgovorna ja.“

„ Na putu će vas pratiti strahovi, a strah je strašno neugodan osjećaj. Savjet je, iako te strah svejedno napravi korak u smjeru u kojem ne vidiš jasno put.“

Tekst i fotografije: Ivana Gajski Berić, dipl.oec