Datum objave: 17. listopada 2024.
Kategorija: Vijesti

Potresna vježba

Elektrotehnička i ekonomskoj škola i Industrijsko-obrtnička škola 16. listopada 2024. održale su potresnu vježbu. Učenicima je tijekom nastave, za vrijeme petog sata, započelo zvoniti zvono koje je označavalo potres. Učenici su se skrivali ispod klupa i štokova vrata, a nakon prestanka alarma polako su izašli iz zgrade i otišli na parkiralište iza škole. Organizator potresne vježbe bio je Grad Nova Gradiška u suradnji sa školama, Ravnateljstvom civilne zaštite, Gradskim društvom Crvenog križa, Javnom vatrogasnom postajom Nova Gradiška, Policijskom postajom Nova Gradiška i Hrvatskom gorskom službom spašavanja Slavonski Brod. Voditeljica vježbe bila je ravnateljica Industrijsko-obrtničke škole, gospođa Mirela Brlić-Trnka. Vježbe su bile održane u sklopu predavanja kako se trebamo ponašati za vrijeme potresa i kako reagirati. Unesrećene osobe iz radionice spašavali su pripadnici HGSS i vatrogasci, dok su učenici, koje su obučili djelatnici Crvenog križa, pregledali i previli rane unesrećenima. Policija je osigurala mjesto potresa. Nakon što su spasili unesrećene, vatrogasci su ugasili požar. Na vježbi su vatrogasci objasnili korištenje vatrogasnog aparata za gašenje požara, što su demonstrirale učenice Industrijsko-obrtničke škole. Nakon završene vježbe učenici su mogli razgledati opremu HGSS, Crvenog križa i informirati se na pultu Ravnateljstva civilne zaštite.
Tekst: Erika Karakašić

Humanitarna akcija Solidarnost na djelu

I ove godine dvadeset učenika naše škole i članova izvannastavne skupine Crveni križ, sudjelovali su u humanitarnoj akciji Solidarnost na djelu u organizaciji Gradskog društva Crvenog križa Nova Gradiška. Akcija, tj. prodaja bonova zahvalnosti održala se 10. listopada...