Radionica izrade stripa
Autor: SINIŠA NOVAKOVIĆ, 27. 3. 2019.

Edukativno-kreativna radionica izrade stripa održana je 27.3. za vrijeme 6. i 7. sata u našoj školi.

Školska knjižničarka Angelina Bijelić održala je kratko izlaganje o stripu koje je obuhvatilo definiciju i obilježja stripa, povijest i razvoj, osnovne podatke o najpoznatijim stripovima, izražajna sredstva stripa, povezanost stripa s filmom te upute za izradu stripa na temu "Koji si ti lik?!"

Nakon izlaganja, učenici su izrađivali vlastite stripove različitih žanrova služeći se različitim tehnikama. U procesu su nastajanja novi maštoviti ostvaraji, a nakon što budu dovršeni, bit će poslani na nagradni natječaj povodom Noći knjige i prezentirani na virtualnoj izložbi.

tekst i fotke: školska knjižničarka Angelina Bijelić