Dani tehničke kulture-susret mladosti i iskustva
Autor: Mira Linjaković, 9. 12. 2013.

u subotu 7.prosinca 2013. bili smo domaćini jedanaeste izložbe radova "Dani tehničke kulture" u organizaciji Zajednice tehničke kulture grada Nova Gradiška

Dani tehničke kulture- spoj mladosti i iskustva

Elektrotehnička i ekonomska škola bila je ove godine domaćin 11. Izložbe radova „Dani tehničke kulture“ povodom Dana grada 7. prosinca 2013.

I ove godine kao i prethodnih deset skupili su se na jednom mjestu svi  oni koji vole tehniku, bave se elektronikom i izrađuju nešto za svoju dušu. Prigoda je to da svi oni pokažu svoje radove, razmjene iskustva i druže se međusobno. Posebnost ovakvih susreta je između ostalog i u tome da su zajedno učenici osnovnih i srednjih škola i članovi udruga, odrasli i stariji ljudi. Svi oni dijele istu ljubav prema tehnici  i imaju zajedničke teme.

Ove godine na izložbi je sudjelovalo četiri osnovne škole, dvije gradske škole i škole iz Adžamovaca i Rešetara  i dvije srednje, avio modelari. Old-timer klub, radio amateri. Izložbu je otvorio  mr.sc. Ante Nikolaš, predsjednik županijske zajednice tehničke kulture  i predsjednik Zajednice tehničke kulture Nova Gradiška gospodin Slavko Podgornjak. Škola domaćin je sudjelovala sa  pet radova iz područja elektrotehnike i računalstva. Svoje radove su izložili  Volf Josip, Hunjak Domagoj, Dario Beligoj, Luka Ruškan, Igor Ivanišević. Svojom inovativnošću i originalnošću pokazali su da se možemo pouzdati u mlade snage.

Izložba je zatvorena u 15:00 sati i svi sudionici su dobili prigodne zahvalnice. Do novih susreta , vidimo se dogodine.

-Na fotografijama se vidi atmosfera na izložbi i bogatstvo i raznovrsnost uradaka.