Mens sana in corpore sano
Autor: ANDREA KOVAČEVIĆ, 3. 3. 2016.

Dana 18.2. 2016. novogradiški Savez sportova uručio je tradicionalna priznanja najboljim sportašima, ekipama i sportskim djelatnicima Grada. Među nagrađenima svoje mjesto pronašli su i učenici naše Škole Dario Batalo i Ante Marjanović koji su primili priznanje za najbolje nadarene sportaše.  Donosimo intervju s nagrađenim učenicima.

Što vas je potaknulo da se bavite sportom?

Odlučio sam se baviti sportom na poticaj bratu koji je u disciplini  stolnog tenisa nastupio na mnogim turnirima i proputovao cijelu Republiku Hrvatsku

Kojim se sportskim disciplinama bavite?

Najdraži su mi sportske discipline  nogomet i mali nogomet. Svoju sam sportsku karijeru započeo u 2. razredu osnovne škole treniranjem nogometa u najmlađim kategorijama NK „Sloga“ i NK „Mladost“ Cernik, a zadnjih nekoliko godina u NK „Budućnost“ Rešetari. U disciplini malog nogometu igram za MNK „Unitas“ NG. Osim nogometa,  koji mi je sport broj jedan, sudjelovao sam na raznim natjecanjima  u stolnom tenisu, košarci i odbojci.

Koja su vaša dosadašnja sportska postignuća?

U dosadašnjoj sportskoj karijeri prošao sam  različite nogometne selekcije, a neki od uspjeha koje bih naveo su 1. mjesto na turniru u Požegi, 4. mjesto u 2. HMNL – Istok. Jedan mi je  od dražih uspjeha ponovni  plasman na regionalno natjecanje iz malog nogometa za ekipu ETEŠ-a.  Nagrađen sam prošle godine u kategoriji mladih  nadarenih sportaša malog nogometa uime MNK „Unitas“ NG te koristim priliku zahvaliti svim svojim trenerima, a posebno predsjedniku MNK „Unitas“ gosp. Milivoju Žakuli koji je prepoznao moj talent i predložio me uime kluba za nagradu nadarenog sportaša.                                                                                                                        Opišite dojmove s dosadašnjih natjecanja!

Svi se  igrači trude postići što bolje rezultate i  nastoje igrati u duhu poštene i ravnopravne igre.

Što biste rekli o ulozi sporta u životu današnje mladeži?

Mislim da sport ima  u životu mladih značajnu ulogu. Većina se  mojih prijatelja bavi nekim sportom i na taj način razvija  svoju potrebu za timskim radom, usvajanjem radnih navika i discipline.

Za kraj, nekoliko poruka o važnosti bavljenja sportom!

Sport potiče timski duh, razvija disciplinu i stvara radne navike. Jedna je  od pozitivnih strana sporta stjecanje novih  prijateljstava i poznanstva koja ću pamtiti cijeli život.

Autor intervjua: Daliborka Bilogrević, prof.

Fotografije: Krunoslav Cvitković, prof.